Dział: Ciekawe artykułyDodaj link

Co zrobić, gdy nasze dziecko jest nielubiane
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,1809401.html
W klasie jest trójka grubych dzieci, ale tylko na jedno rówieśnicy wołają "tłuścioch". Co decyduje o tym, że dziecko zostaje klasową ofiarą? Jak mu pomóc rozwiązać problemy w kontaktach z rówieśnikami?

Segregacja klasowa w Polskich szkołach
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,52306,2165308.html
Do publicznych szkół wkracza segregacja - biją na alarm socjologowie i pedagodzy. Dzieci z biednych rodzin są traktowane gorzej niż dzieci z rodzin zamożnych. To bomba podłożona pod polską demokrację!

Szanuj tajemnice swojego dziecka
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,79137.html
Czy są sytuacje, w których rodzicom wolno przeczytać pamiętnik ich dziecka - opowieści rodziców i rozmowa z psychoterapeutą, Krzysztofem Srebrnym.

Dziecko w sieci
http://www.dzieckowsieci.pl/index/?id=ec8956637a99787bd197eacd77acce5e
Główny nurt kampanii edukacyjnej „Dziecko w Sieci” realizowany jest w ramach akcji „Szkoła z klasą”. Nie gwarantuje to jednak przeprowadzenia zajęć edukacyjnych we wszystkich zainteresowanych szkołach podstawowych i gimnazjach.

Polskie seksolatki
http://kiosk.onet.pl/charaktery/1008729,1251,artykul.html
Polskie pietnastolatki, które mają za sobą inicjację seksualną, rekrutują się spośród osób używających substancji psychoaktywnych i negatywnie nastawionych do szkoły, mających niewielkie aspiracje co do dalszej nauki po ukończeniu szkoły podstawowej.

Seks Polskich nastolatków
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,1330189.html
Dr Izdebski: Rodzice słyszą, że bardzo młodzi ludzie współżyją seksualnie, ale myślą: "To nie dotyczy moich dzieci". Prof. Jaczewski: W pobliskim technikum trzy dziewczyny co roku zachodzą w ciążę. Tekst Wojciecha Staszewskiego.

Uczniowie o wychowaniu seksualnym
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,322417.html
Uczniowie chcą, aby w szkole były prowadzone zajęcia z wychowania seksualnego. Informacje o seksualności czerpią przede wszystkim z mediów - telewizji, gazet i czasopism, a chcieliby aby więcej na ten temat rozmawiali z nimi rodzice...

Narkotyki – czy moje dziecko bierze?
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,128703.html
Narkotyki - czy moje dziecko bierze? Katarzyna Montgomery Tomasz Harasimowicz. Dziecko miewa napady złości, krwotoki z nosa i często wietrzy swój pokój? Przyczyn może być wiele. Np. narkotyki...

Przemoc seksualna – stop!
http://kiosk.onet.pl/charaktery/1178820,2176,artykul.html
Jak pisze prof. Jerzy Brzeziński: "Zdarzają się naruszenia norm moralnych, wobec których nikt nie może pozostać obojętny. Do takich bez wątpienia należy seksualne napastowanie dzieci. Pedofilii nie tolerują nawet zatwardziali recydywiści..

Nie hodujmy narcyzów
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,1091064.html
Dzisiejsze matki i ojcowie nie oczekują od dziecka wrażliwości, tylko wysokiego miejsca w rankingach. To jest koń wystawiony do wyścigu, odpowiednio karmiony i pielęgnowany. Jeśli mu potem coś nie wychodzi, na przykład dostanie pałę, to cierpi, bo czuje..

Nie ma nietykalnych
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,263665.html
Liczy się, żeby strachu nie pokazać, twardo iść. Postawisz się, to się odczepią. Albo po mordzie dadzą, zgnębią, a po miesiącu już: cześć, cześć. Przyjmą w towarzystwo i jesteś gość. O przemocy w szkole pisze Lidia Ostałowska.

Współczesna młodzież – bez buntu, bez marzeń
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obcasy/1,53663,876887.html
Dzisiejsze nastolatki przyjmują świat taki, jaki jest. Akceptują go nie dlatego, że jest dobry, przeciwnie, mówią o nim bardzo krytycznie. To jest taka akceptacja, jak zgoda na klimat. Niektórzy westchną: "Czemu mamy taki paskudny klimat w Polsce?"

Kryzys wieku dojrzewania a profilaktyka
http://www.poradnia.narkomania.org.pl/czytelnia/index.php?nr=3
Z perspektywy naszego – dorosłego – życia okres młodzieńczy jawi się na ogół jako czas beztroskiego szczęścia. Chętnie wspominamy ten etap naszej egzystencji, pamiętając jednak raczej miłe jego momenty i...

Klasa jako grupa a oddziaływania wychowawcze
http://www.poradnia.narkomania.org.pl/czytelnia/index.php?nr=4
Klasa szkolna jako grupa. Płaszczyzny konfliktu między szkołą a społecznością klasową. Dążenie do utrzymania status quo. Praca wychowawcza z klasą – punkt wyjścia. Praca wychowawcza z klasą – metody.

Ty głąbie kapuściany
http://kiosk.onet.pl/art.asp?DB=162&ITEM=1190637&KAT=241
Polski uczeń nie utożsamia się ze swoją szkołą i nie chce do niej chodzić. Najwyższa jest u nas statystyka wagarowania i spóźniania się. Być może, wynika to z nudy i przesytu, bo polski uczeń spędza w szkole więcej czasu, niż wynosi światowa średnia.

ABC gospodyni domowej
http://www.gospodyni.akcjasos.pl
ABC gospodyni domowej Internetowy przewodnik pani domu. W serwisie przewodnik po sieci, poradnik gospodyni, rozbudowany dział "zrób to sama", pomysły na zabawy z dzieckiem i wiele innych przydatnych działów.

FORUM – Twórczość, Literatura, Poezja, Aforyzmy
http://www.forum.mysli.com.pl
FORUM – Twórczość, Literatura, Poezja, Aforyzmy, Cytaty, Sennik, Sławni ludzie, Slogany, Wiersze – forum serwisu www.mysli.com.pl

Poradnik Logopedyczny
http://www.plock.edu.pl/prv/logopeda/
interdyscyplinarny serwis dla wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną, dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Zakres: profilaktyka, wady i zaburzenia mowy, zaburzenia rozwoju, edukacja i terapia osób niepełnosprawnych.

Psychologia-Społeczna.pl
http://www.psychologia-spoleczna.pl
Serwis poświęcony psychologii społecznej - nauce zajmującej się badaniem tego, jak ludzie wpływają na myśli, uczucia i zachowania innych ludzi. Artykuły, aktualności, recenzje książek, forum dyskusyjne.

Adaptacja w przedszkolu.
http://adaptacja.za.pl
Strona poświęcona problematyce adaptacji w przedszkolu.

Pingu’s English - angielski dla dzieci
www.pingusenglish.com.pl
Pingu’s English - angielski dla dzieci jest już w Polsce! Niezwykle popularny bohater serialu animowanego, Pingu, będzie uczył przedszkolaków w Polsce mówić po angielsku dzięki unikalnemu kursowi języka angielskiego dla dzieci od 3 do ponad 7 lat

Przydatne linki


ankieta


- R E K L A M A -