O Ośrodku


Początki wydawnictwa Taurus Edukacja i Kultura sięgają 1998 roku i powołanej wówczas firmy Ośrodek Edukacyjny Taurus przez współzałożycielkę, panią Bożenę Strzemieczną. W oparciu o doświadczenie i kompetencje uzyskane przez pracowników od początku istnienia Ośrodka Taurus, w 2014 r. zainicjowano Taurus Edukacja i Kultura, rozpoczynając nowy etap działalności. Trzon naszych współpracowników ma za sobą wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej. Nasza firma przez lata pracy zgromadziła nie tylko ogromną wiedzę, ale również zaufanie klientów, co jest naszym największym kapitałem. Taurus od wielu lat prowadzi działalność wydawniczą, publikując
programy i książki do wychowania do życia w rodzinie dla szkół podstawowych , a także e-booki skierowane dla nauczycieli, pedagogów i seniorów. Pracownicy naszej placówki od ośmiu lat biorą czynny udział w edukacyjnych projektach Unii Europejskiej w ramach programu Socrates Grundtvig 2. Nasze podręczniki do wychowania do życia w rodzinie dla piątych i szóstych klas drugiego etapu edukacyjnego są używane w szkołach podstawowych (także specjalnych) na terenie całego kraju.

Założyciele Taurus to również autorzy podręczników
wdż dla wszystkich klas gimnazjum oraz scenariuszy lekcji dla nauczycieli (wydawanych przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne).


Dotychczas nakładem Ośrodka Taurus ukazały się:


Publikacje drukowane:

- Edukacja na rzecz przeciwdziałania HIV/AIDS

- Zeszyt dla uczniów z przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas V

- Zeszyt dla uczniów z przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas VI

- Scenariusze lekcji dla nauczycieli przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas V-VI

Publikacje elektroniczne:

1) e-booki:
- Żeby godziny wychowawcze nie były nudne...

- Czas na godzinę wychowawczą

- Szkoła na rynku... czyli o promocji szkoły

- Dla szkół: Programy, projekty, fundusze

- Rozwiązywanie konfliktów w szkole

- Agresja w szkole. Poradnik dla nauczyciela

- Poradnik dla Seniora. Jak korzystać z komputera i internetu

- Komunikacja bez przemocy. Warsztaty Edukacyjne dla Rodziców. Scenariusze.


2) kursy internetowe:
- Wykorzystywanie różnorodnych metod i form pracy na godzinach wychowawczych oraz zajęciach wychowania do życia w rodzinie

- Kurs dla Rady Pedagogicznej: Jak pracować z uczniami na zajęciach wychowawczych?

- Jak rozwiązywać konflikty?

- Szkolenie - program profilaktyczny dla młodzieży w zakresie HIV/AIDS

- Wakacyjny kurs internetowy: Wykorzystywanie różnorodnych metod i form pracy na godzinach wychowawczych oraz zajęciach wdżwr

- Wakacyjny kurs internetowy: Jak rozwiązywać konflikty?

- SPÓJRZ MI W OCZY, czyli parę słów o szkole i agresji

- Asertywność dla nauczyciela

- Syndrom wypalenia zawodowego oraz stres w zawodzie nauczyciela

- Wakacyjny kurs internetowy - Asertywność dla nauczyciela

- Wakacyjny kurs internetowy: Spójrz mi w oczy, czyli parę słów o szkole i agresji

- Kurs kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych

Zamierzeniem naszego Ośrodka jest tworzenie serwisu edukacyjnego traktującego wyżej wymienione dziedziny szerzej i dokładniej. Pragniemy, aby nauczyciele wychowania do życia w rodzinie, także wychowawcy, znaleźli tutaj szereg informacji przydatnych w praktyce szkolnej.

Jeśli jesteś nauczycielem wychowania do życia w rodzinie, wychowawcą, pedagogiem szkolnym, nauczycielem innego przedmiotu, dyrektorem placówki oświatowej lub wychowawczej, urzędnikiem samorządu lokalnego zajmującym się oświatą lub rodzicem - zostań współautorem tej strony.

Jeśli jesteś nauczycielem w trakcie awansu zawodowego podziel się swoimi osiągnięciami : przyślij do nas scenariusze zajęć, opis analizy przypadku, plan rozwoju zawodowego lub opis swoich działań związanych z awansem. Możesz także podnosić swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w naszych kursach internetowych .

Jeśli jesteś nauczycielem dyplomowanym lub na jakimkolwiek etapie rozwoju zawodowego i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, przedstawić swoje wątpliwości, opisać sukcesy i porażki - jesteśmy z Tobą.

Jeśli kierujesz placówką oświatową, lub zajmujesz się oświatą z racji pełnionego urzędu, opisz działania związane ze sferą wychowawczą, które stanowią problem, a także takie, które udało się rozwiązać pomyślnie.

Nie bójmy się mówić o wszystkim co dotyczy spraw wychowawczych, mówić zwyczajnie i po prostu, bo problemy tej natury są nieodłącznie związane z naszym życiem i pracą.

Portal edukacyjny wychowanie.pl powstał, by stworzyć sieciową społeczność wszystkich tych osób, które uczestniczą w procesie wychowawczym.
Wychowanie.pl to łatwy dostęp do ważnych informacji i materiałów oraz możliwość dyskusji na tematy związane z wychowaniem. Poruszane przez nas tematy związane są z wychowaniem w szkole i w domu.
Zapraszamy Państwa do współtworzenia naszych stron. Czekamy na Wasze spostrzeżenia, artykuły.

Nie ma stron ani serwisów doskonałych, dlatego prosimy o nadsyłanie Państwa opinii, sugestii i uwag dotyczących naszego portalu.
Zapraszamy na Forum dyskusyjne , gdzie możecie zadawać pytania dotyczące nurtujących Was problemów, awansu zawodowego, zwracać się do innych użytkowników o pomoc lub wymieniać z nimi doświadczenia.


Taurus jest wydawcą serwisu FYH! skierowanego na szeroko pojętą muzykę niezależną.
Od 2011 Taurus jest wlascicielem oficyny wydawniczej fyh!records .
Polecamy wszystkim fanom muzyki alternatywnej .

Pracownicy:
Bożena Strzemieczna
Piotr Strzemieczny


Agnieszka Strzemieczna

Zapraszamy!


Komentarze: (1)Skomentuj artykuł

Przemysław Frąc
Ciekawy artykuł Pozdrawiam Przemysław Frąc

Przydatne linki


ankieta


- R E K L A M A -