Dział: Gorące tematyDodaj artykuł

Wychowanie do życia w rodzinie - nowa propozycja wydawniczna

Wydawnictwo Taurus

Wydawnictwo Taurus Edukacja i Kultura proponuje Państwu pakiet materiałów edukacyjnych do wychowania do życia w rodzinie w szkole podstawowej dla uczniów i nauczycieli.

Już dostępne nowe materiały do wychowania do życia w rodzinie 'Moje dorastanie'!Seria „Moje dorastanie”
wychodzi naprzeciw dzisiejszym potrzebom

nastolatków. Porusza nowe zagadnienia i problemy, jak bezpieczeństwo w

Internecie czy prześladowanie w szkole, jednocześnie omawia

podstawowe zagadnienia określone w podstawie programowej dla

przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie.

W ramach serii przygotowaliśmy specjalny pakiet materiałów, który zawiera:

zeszyt dla ucznia z kartami pracy do klasy V,

zeszyt dla ucznia z kartami pracy do klasy VI,

program nauczania w formacie pdf (bezpłatnie pobierz),


przewodnik dla nauczyciela

ZOBACZ WYBRANĄ LEKCJĘ DO V KLASY


Prezentowane materiały dydaktyczne mają służyć nauczycielom i uczniom w bezproblemowym realizowaniu przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie.


Uczniowie w nowych zeszytach znajdą zagadnienia dostosowane do dzisiejszych problemów i potrzeb nastolatków i osób wkraczających w dorosłość. Położyliśmy nacisk na zadania techniczne - w zeszytach ucznia znalazły się zadania kreatywne i twórcze oraz gry i quizy, postanowiliśmy również rozszerzyć niektóre zagadnienia.


Nauczyciele w naszym przewodniku znajdą propozycje prowadzenia zajęć, przykładowe pytania i zagadnienia, jakie warto poruszyć podczas lekcji z uczniami, a także propozycje odpowiedzi, jakich można udzielić, gdy uczniowie zadają trudne pytania. Istotnym elementem jest dodanie „scenek” odgrywanych przez uczniów, które pozwolą się wczuć w różne role i sytuacje, nie zawsze te komfortowe, nierzadko skomplikowane, ale jednocześnie życiowe.


Dbając o dobro i właściwy społeczny rozwój polskich nastolatków, za sprawą serii „Moje dorastanie” staramy się uświadomić uczniom, jak ważne, zarówno w ich obecnym jak i nadchodzącym wielkimi krokami dorosłym życiu, jest przykładanie dużej wagi do zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania, higieny osobistej, kultywowania i szanowania tradycji rodzinnych, wzmacniania więzi między rówieśnikami, rozwiązywanie problemów interpersonalnych i - a może przede wszystkim - znajomość swoich praw.
Położyliśmy nacisk na podniesienie świadomości uczniów, jak istotne jest informowanie dorosłych o niebezpieczeństwach i niewłaściwych sytuacjach, występujących w życiu codziennym.
I w końcu: postanowiliśmy wyciągnąć pomocną dłoń do nauczycieli, którzy w realizowaniu przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie często są pozostawieni samym sobie, bez właściwych i dostosowanych do obecnie panujących realiów materiałów edukacyjnych.


Seria dydaktyczna „Moje dorastanie” rozpoczyna się wraz z zeszytem dla uczniów klas piątych. W jej skład systematycznie dodawać będziemy materiały dla uczniów i nauczycieli klas VI szkół podstawowych oraz klas gimnazjów. Wszystko po to, aby rozwinąć wśród nastolatków poczucie odpowiedzialności za siebie i inne osoby, udoskonalić wiedzę w zakresie higieny, zdrowego odżywiania, praw obywatelskich, edukacji seksualnej, tak zaniedbywanej w obecnych czasach, a także rozwinąć zmysł estetyki wśród uczniów, która przecież także wpływa na kształtowanie osobowości nastolatków.


Programy wydawnictwa Taurus Edukacja i Kultura uwzględniają przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie „podstawy programowej

wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół' (Dz.

U. z dnia 30 sierpnia 2012 roku, poz. 977) i zawierają:

a) szczegółowe cele edukacyjne kształcenia i wychowania,

b) treści nauczania zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego,

c) metody i formy pracy,

d) proponowane środki dydaktyczne


Zamówienia można składać przez:
FORMULARZ ZAMÓWIENIA

elektroniczną pocztą POCZTA


BEZPOŚREDNI KONTAKT:

TAURUS

TELEFONICZNIE:
0-605 348 243
0-603 616 677


Uwaga! Dotychczasowe zeszyty ucznia do klasy V i scenariusze lekcji są już niedostępne i nie będą wznawiane!
Pozostałe materiały edukacyjne - tj. zeszyty dla klas VI dostępne w sprzedaży do wyczerpania zapasów (ostatnie egzemplarze - dystrybucja):


Zeszyt ucznia kl. 6 dla szkoły podstawowej (autorki: Małgorzata Sitarska, Bożena Strzemieczna) - OSTATNIE EGZEMPLARZE. Zamówienia prosimy składać mailem lub telefonicznie (potwierdzimy czy są jeszcze dostępne).
cena: 12.50 zł


Szczegółowe informacje na stronie
PROMOCJA
elektroniczną pocztą POCZTA


BEZPOŚREDNI KONTAKT:
TAURUS

TELEFONICZNIE:
0-605 348 243
0-603 616 677
Zapraszamy księgarnie i hurtownie do współpracy.


Komentarze: (22)Skomentuj artykuł

Anna
Swietnie.że nauczyciele wdż mają coraz więcej podręczników do nauczania,ćwiczenia dla uczniów, jednak trudno uczniów namówić do ich zakupu, zajęcia są nieobowiązkowe ( a szkoda), w szkole ponadgimnazjalnej uczniowie oczekują "zapłaty" za aktywne uczestnictwo w zajęciach, chocby w postaci plusa, ale najlepiej piątki,brak klasycznej oceny często utrudnia jednak pracę z uczniami

Teresa
Szkoda, że zajecia z wychowania do życia nie są obowiązkowe,uczniowie poważniej by do nich podchodzili.

Beata (redzik@go2.pl)
Wszystko świetnie tylko jak można dotrzeć do tekstu programu pań Sitarskiej i Strzemiecznej. Jakoś nie wystarczy mi tylko podawanie numeru do szkolnego zestawu programów, chciałabym choć raz go przeczytać "własnoocznie" :) a najlepiej nabyć.

Klara
Ile godzin zajęć powinien mieć nauczyciel prowadzący wdżwr w klasie V i VI? Napiszcie proszę ile macie godzin na realizację programu. Pozdrawiam

ANIA
Cześć chciałam zapytać czy realizujecie program z wdżwr w klasach czwartych ponieważ w rozporządzeniu niema onich mowy a wiem , że w moim regionie niektóre szkoły realizują zajęcia w klasach czwartych.

marta
rozporządzenie mówi o realizacji wdżwr w szkole podstawowej w kl. 5 i 6. A więc w 4-tej- nie!

Piotr
Jedna godzina na tydzień w jednym semestrze

bjfa
lubie lekcje wychowania do życia w rodzinie

franciszka
super stronka

Cornelia :)
Ja mam wychowanie do życia w rodzinie i wcale ten przedmiot nie jest taki fajny

Adam
Dobrze, że zajęcia tego typu są nieobowiązkowe. Niestety często są prowadzone przez feministki np. z Pontonu, które propagują antykoncepcję, aborcję i "bezpieczny" seks i życie seksualne poza małżeństwem

Hypatiarazor
Dobrze że zajęcia wychowania do życia w rodzinie prowadzone sę przez Feministki np. z Pontonu, dzieki nim Adam moze dowiedziec sie o tym ze istnieje cos takiego jak antykoncepcja, ze aborcja w niektorych przypadkach jest dozwolona prawnie, że można uprawiac bezpieczniejszy seks - i zapobiec w ten sposob niepozadanej ciązy i chorobom przenoszonym droga płciową, i tego że uprawianie seksu poza małżeństwem jest powszechne...i jak sie okazuje calkiem naturalne skoro robi to tyle osob wbrew zakazom kosciola:)

Ewa
Do Hypatiarazor "Dobrze że zajęcia wychowania do życia w rodzinie prowadzone sę przez Feministki np. z Pontonu, dzieki nim Adam moze dowiedziec sie o tym ze istnieje cos takiego jak antykoncepcja, ze aborcja w niektorych przypadkach jest dozwolona prawnie, że można uprawiac bezpieczniejszy seks - i zapobiec w ten sposob niepozadanej ciązy i chorobom przenoszonym droga płciową, i tego że uprawianie seksu poza małżeństwem jest powszechne...i jak sie okazuje calkiem naturalne skoro robi to tyle osob wbrew zakazom kosciola:)" WIĘKSZOŚĆ NIE ZAWSZE MA RACJĘ. ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA NA ULOTCE DOWOLNYCH TABETEK HORMONALNYCH - DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE. Życzę powodzenia:-)

Ewap
Uczę tego przedmiotu w SP od 1998r.. Lubię to robić.Informacje zwrotne od uczniów wskazują, że nie jestem w tym odosobniona. Temat antykoncepcji poruszam tylko wówczas, gdy o to pytają. Zgrozą ogarnia mnie fakt, że niektóre dziewczęta ze SP są "po pierwszym razie". Kochani! W życiu jest czas na wszystko,seks to nie sport, to tylko chwila, a jak kocha to poczeka, wasze ciała są tego warte, zasługują na cierpliwość, są jak pąki, które rozkwitną, gdy przyjdzie ich pora. Warto poczekać.Pozdrawiam nauczycieli i uczniów.

demeter_84
a moi uczniowie lubią te zajęcia:) a ja bardzo lubię je prowadzić:)

Bogumiła
Ja uczę WDŻ w szkole podstawowej i gimnazjum 7 lat i mam bardzo dobry kontakt z uczniami, którzy chętnie uczestniczą w lekcjach. Jednak szkoda, że nie ma ocen albo chociaż jakiejkolwiek formy zaliczenia i wpisu na świadectwie. Ten przedmiot jest, a jakoby go nie było...

kseroterm1
Dziwi mnie to, że niektóry z Was mówią na wdż-ecie w ten sposób o antykoncepcji i bezpiecznym seksie.Jeśeli dzieci są już "ppo pierwszym razie" to znaczy, że nic nie wyniosły z wdż-tu. Wystarczy im mówić o tym, że za każdym razem gdy "idą do łóżka" to zostawiają kawałek serca i może się okazać, że tego serca braknie dla najważniejszej osobie

marta
Uczę WDZ w kl.5-6 i mam 9 godz z całą klasą + 5 godz w grupach chł/dz = razem wychodzi 19 godzin w jednym semestrze. Realizuję to tak ze w jednym semestrze biorę kl.6, a w drugim kl.5

JUSTYNA
Uczę wdż w szkole ponadgimnazjalnej.Szkoda,że wybór publikacji naukowej dla młodzieży jest ubogi. Dobrze,że koncze doktorat w seksuologii i zmieniam pogląd i rolę nauczyciela.Młodzież musi wiedzieć więcej by decydować a nie powielać marne tresci bez możliwości podjęcia własnej decyzji.Ciesze sie, że edukacja seksualna nie jest traktowana tak jak homosekualizm czyli po katolicku choroba:) Ludzie edukujce się sami.POZDRAWIAM

Anka
w/w pozycja jest godna polecenia. Brakuje mi jednak jakich ciekawych filmów.Może ktoś wie, gdzie je mogę nabyć?

KLM
Piszę artykuł na temat wdż w szkole, gdyby ktoś chciał się podzielić spostrzeżeniami ze szkoły, proszę o kontakt: klemczer@op.pl. Pozdrawiam

Bogna
Gdzie zapisujecie lekcje WDż? Wygodnie mi było w dzienniku przedmiotowym, ponoć to niezgodne z rozporządzeniem.

Przydatne linki


ankieta


- R E K L A M A -