Dział: Gorące tematyDodaj artykuł

Powody, dla których warto grać w gry

AdminDla wielu rodziców słowo “gra przeglądarkowa” czy “komputer” mają bardzo pejoratywne (negatywne) znaczenie. Kojarzą się one głównie z marnowaniem czasu, pogorszeniem się dziecka w szkole, zaniedbywaniu obowiązków domowych i byciu bardziej agresywnym.
Niemniej jednak, gra przeglądarkowa może przynieść dziecku wiele korzyści zarówno rozrywkowych jak i naukowych. Wystarczy tylko odpowiedni dobór gry i ograniczenie czasowe, a powodów dla których warto w nie grać jest wiele:


Szczęście

Może to się wydawać bardzo zaskakujące, ale dzieci grające w gry to dzieci zdecydowanie bardziej szczęśliwe. Częściej się uśmiechają i zdecydowanie więcej mają w sobie pozytywnej energii, z którą chcą się zawsze dzielić z innymi. Jak jest to możliwe? Otóż większość gier to gry dla dzieci i rodziców z dużym poczuciem humoru. Grając w niektóre gry można nieźle się uśmiać i nasze samopoczucie na pewno się polepszy.


Dobra zabawa na każdą okazję

Dziecko i rodzice którzy regularnie odwiedzają strony z grami przeglądarkowymi nigdy się nie nudzą. Wręcz przeciwnie, zawsze dobrze się bawią, a przy okazji dużo się uczą. Lepszy refleks i szkolenie umiejętności szybkiego podejmowania decyzji to tylko jedne z wielu zalet gier. Każde święto czy większa uroczystość taka jak Halloween czy Dzień Dziecka oferują coraz większą gamę gier dla każdego dziecka i rodziców.

Gry, które rozwijają wyobraźnię, ich refleks i co najważniejsze sprawiają im dużo przyjemności. Taką grą jest właśnie gra Zombie Pop od Poki i Tingly, która podbiła serca dzieciaków w całej Europie. Jej głównym zadaniem jest walka z Zombie, która z pewnością zaciekawi dziecko. Sporo tu zdrowej rywalizacji, kolorowych elementów oraz ekscytacji przy zdobywaniu większej ilości punktów. Dla tych którzy chcą spróbować, gra dostępna jest poniżej, a więcej gier Halloween dla dzieci można sprawdzić

tutaj.


Mniej stresu

Gra przeglądarkowa często jest znakomitym rozwiązaniem dla dzieci i osób starszych, którzy często się stresują. Podczas grania zapominamy o problemach w szkole, możemy się w pełni zrelaksować i wysilić szare komórki jeżeli tylko chcemy. W sytuacjach stresowych warto zagrać w gry odprężające - od prostych gier logicznych po gry matematyczne czy łamigłówkowe.


Lepsza wydajność pracy w grupie

W niektóre gry komputerowe wymagana jest praca w grupie lub drużynie. Mogą to być zarówno Twoi przyjaciele, jak i kompletnie obcy Ci ludzie dopiero zapoznani w sieci. Taka gra z innymi z pewnością poprawi naszą wydajność pracy w grupie, nauczy bycia elastycznym i słuchania się bądź kierowania zespołem. Takie umiejętności często przydają się dzieciom w szkole, a później w pracy. Dobrze jest więc zacząć od prostych gier na 2 osoby, a później zagrać w coś większego z przynajmniej 5-osobowym zespołem.

Refleks

Wiele gier zręcznościowych znacznie poprawia refleks i szybkie podejmowanie decyzji dziecka oraz osoby starszej. Czasami 15 minut dziennie przed ekranem komputera może sprawić, że dziecko będzie szybciej myśleć i bardziej wydajnie. Co z kolei sprawi, że zadania matematyczne czy logiczne będą mniej problematyczne!

Jak widzimy, gry komputerowe to nie tylko zło. Wręcz przeciwnie, mogą posłużyć dzieciom jako terapia antystresowa czy sposób na efektywniejszą pracę w zespole. Należy jednak pamiętać o umiarze.


We współpracy z Poki


Nie ma jeszcze komentarzySkomentuj artykuł

Przydatne linki


ankieta


- R E K L A M A -