Szkoła podstawowa


Taurus proponuje nauczycielom materiały dydaktyczne do realizacji wychowania do życia w rodzinie w formie serii Moje dorastanie - Zeszytu dla ucznia dla kl. V (NOWY - JUŻ DOSTĘPNY), Zeszytu dla ucznia dla kl. VI (OD MAJA 2015) oraz Scenariuszy lekcji dla nauczyciela (JUŻ DOSTĘPNE). Z własnego pedagogicznego doświadczenia wiemy, jak trudnym zadaniem jest przygotowanie młodych ludzi do dorosłości, jakie problemy sprawia omawianie wielu zagadnień, często pomijanych w ich codziennym życiu. Wiemy też, że obecna oferta dla nauczycieli wdżwr może nie w pełni odpowiada panującej rzeczywistości.

Dlatego wychodzimy naprzeciw problemom i potrzebom nauczycieli tego przedmiotu i odświeżyliśmy dostępny od wielu lat pakiet materiałów edukacyjnych do wychowania do życia w rodzinie. Nakładem wydawnictwa Taurus Edukacja i Kultura ukazał się już z serii Moje dorastanie zeszyt ucznia do klasy V szkoły podstawowej, a wiosną zaprezentujemy zeszyt do klasy VI. Dostępne są już scenariusze dla nauczycieli pod postacią przewodnika do klas V-VI. Autorką serii Moje dorastanie jest pani Bożena Strzemieczna, nauczycielka biologii i wychowania do życia w rodzinie, współautorka wcześniejszych publikacji do tego przedmiotu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Publikacje są ściśle skorelowane z podstawą programową do wychowania do życia w rodzinie dla szkół podstawowych program do bezpłatnego pobrania .

UWAGA! Nowe materiały do wychowania do życia w rodzinie 'Moje dorastanie' już w sprzedaży!

Obecnie nasze wydawnictwo zajmuje się również dystrybucją wcześniej wydanych materiałów edukacyjnych, to jest zeszytu ucznia do klasy VI oraz scenariuszy nauczania (autorstwa Małgorzaty Sitarskiej i Bożeny Strzemiecznej).

PROMOCJA!
RABATY DLA SZKOŁY/NAUCZYCIELA

Nasze materiały dydaktyczne do wychowania do życia w rodzinie 'w pigułce':

Zeszyt ucznia klasa V (seria Moje dorastanie) - nowe wydawnictwo, dostępne od września 2014 roku. Odświeżono szatę graficzną, dodano grę edukacyjną i zadania techniczne dla uczniów (wycinanki, puzzle, rysunki), tematyka zajęć i zagadnienia zostały dostosowane do obecnie panujących realiów, jak bezpieczeństwo w internecie, mieszane rodziny, zdrowe odżywianie i prawidłowa higiena.


KUP TERAZ!Zeszyt ucznia klasa VI (seria Moje dorastanie) -
dostępny od maja 2015 roku.

Przewodnik dla nauczycieli (seria Moje dorastanie) - scenariusze lekcji, propozycje prowadzenia zajęć oraz metod i pomocy naukowych przydatnych podczas lekcji wychowania do życia w rodzinie. Łączone scenariusze to podane treści programu, metody i techniki pracy ściśle dostosowane do zeszytów ucznia dla klas V i VI.

KUP TERAZ!Zeszyt ucznia do klasy 6 - dotychczasowe wydanie - WYPRZEDAŻ!ostatnie egzemplarze, dystrybucja.


Zawiera przeznaczone dla młodzieży materiały i ćwiczenia w formie krzyżówek, gier, rozsypanek, wyklejanek itp., zgodnych z treściami podstawy programowej kształcenia ogólnego opracowanymi przez MEN.

Przykładowe tematy lekcji: Jak to w domu; Nic nie dzieje się bez przyczyny; To co najlepsze; Dzień jak co dzień; Niezapomniane, szczególne chwile; Mam prawo do....; Coś się ze mną dzieje; Czy wiesz co jesz? Mam prawo do..

KUP TERAZ!
Od autorki serii Moje dorastanie :

Od osiemnastu lat prowadzę zajęcia przygotowania do życia w rodzinie, obecnie wychowania do życia w rodzinie. Dobrze poznałam specyfikę tych zajęć, dlatego wiem, ile wysiłku wymaga sposób prowadzenia lekcji tak, aby była ciekawa dla uczniów i skupiała ich uwagę przez 45 minut.

Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli prowadzących edukację dzieci i młodzieży w tej dziedzinie, korzystając z moich wieloletnich doświadczeń, opracowałam pomoce, które uatrakcyjnią zajęcia uczniom, dadzą gotowy scenariusz prowadzącemu, pozwolą w jasny sposób przedstawić treści zajęć na spotkaniach z rodzicami.

Seria Moje dorastanie pomaga uczniom w rozwiązywaniu obecnych problemów i rozterek. ŒŚwiat się zmienia, zmieniają się też potrzeby nastolatków, ich sposób i podejście do życia. Nauczyciele często sami muszą radzić sobie z tematami poruszającymi kwestie intymne, i ich odpowiednim przedstawieniem uczniom. Mam nadzieję, że nowe materiały dydaktyczne do wychowania do życia w rodzinie okażą się dla Państwa przydatne, a lekcje staną się dzięki nim przyjemniejsze.

Bożena Strzemieczna


Komentarze: (7)Skomentuj artykuł

Amelia
a co ze szkołami ponadgimnazjalnymi? wszedzie mozna znalezc pomoce, podreczniki dla szkol podstawowych a ponadgimnazjalne?

Lidia
Najtrudniej pracuje się w szkołach ponadgimnazjalnych, a dla nich jest najmniej materiałów.Proszę coś z tym zrobić i zaproponować jakieś nowości metodyczne w postaci dobrych filmów czy plansz poglądowych.

Monika
Szukam i szukam.... i nic dla szkół ponadgimnazjalnych. Żadnych pomocy dydaktycznych, scenariuszy lekcji?????

Leszek
Zgadzam się z koleżankami, prosimy o pomoc do szkół ponadgimnazjalnej !!!

elwi
Też mam problem z materiałami, ciekawymi materiałami, adekwatnymi dla wieku uczniów w szkole średniej

karolina
zgadam się z moim poprzedniczkami, prosimy o więcej materiałów dla szkół ponadgimnazjalnych. Z taką młodzieżą ciężko pracować jak nie ma się naprawdę ciekawych tematów

Marek
Efektem końcowym takiego stanu rzeczy jest ucieczka przed problemem... W I klasie liceum mojej córki pani wychowawczyni powiedziała na pierwszym zebraniu dla rodziców, że podręczników nie ma, nauczycieli z doświadczeniem do prowadzenia tego przedmiotu też nie ma. W związku z tym puszczam listę, abyście państwo podpisali, że nie wyrażacie zgody na wprowadzenie tego przedmiotu w naszej klasie, to rozwiąże problem dyrektorowi. Dobra metoda. Tylko dla kogo?

Przydatne linki


ankieta


- R E K L A M A -